TUBİTAK Öğrenci Projeleri

2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları
2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı
2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı
 
Üniversite öğrencilerimiz arasında araştırma ve proje kültürünün yaygınlaştırılmasının amaçlandığı 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları, 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve 2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı her yıl TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.  
Her yıl belirli dönemlerde açılan çağrılar hakkında fikir sahibi olmak ve proje süreci hakkında ön bilgi edinmek isteyen öğrencilerimizin linkte yer alan dosyaları dikkatlice okumalarını rica ediyoruz. İleriki dönemlerde açılacak projelerde yer almak isteyen öğrencilerimiz isim, soy isim ve iletişim bilgilerini Dr. Nur ÇELİK İLAL’e mail yoluyla (nurcelik@mu.edu.tr) göndermeleri durumunda öğrenci bilgi havuzu oluşturulacaktır.
 
https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/2750/rehber_2242_2021.pdf
(Yukarıdaki linkte yer alan 2242 üniversite öğrencileri araştırma projesi yarışmalarına ait dosyayı dikkatlice okursanız projeler hakkında genel bir bilgiye sahip olabilirsiniz.  Her projenin başvuru süreci farklı olmakla birlikte, bu belge projelere ilişkin temel noktalar hakkında detaylı hazırlanmış ve yol gösterici niteliktedir.)
 
https://www.tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/oncelikli-alanlarda-universite-ogrencileri-proje-yarismasi
(TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvurusu ile ilgili detaylara yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu projeye yönelik son başvuru tarihi 25 Haziran 2021’dir. Ancak ileriki dönemlerde de açılacak olan başvuru çağrılarına bu linkten ulaşabilirsiniz.)
 
https://tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisans/burs-programlari/icerik-2209-a-universite-ogrencileri-arastirma-projeleri-destekleme-programi
(TÜBİTAK 2209 A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ile ilgili başvuru formları, başvuru tarihleri, destek kapsamı gibi başvuru süreci ile ilgili tüm bilgilere yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.)
 
https://tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisans/burs-programlari/icerik-2209-b-sanayiye-yonelik-lisans-arastirma-projeleri-destegi-programi
(TÜBİTAK 2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı ile ilgili başvuru formları, başvuru tarihleri, destek kapsamı gibi başvuru süreci ile ilgili tüm bilgilere yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.)