Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI

Üniversitemizde öğrenim gören bütün öğrencilerimiz devletçe sağlanan burs olanaklarından yararlanma hakkına sahiptir. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile Başbakanlık tarafından her yıl isteyen öğrencilere kredi ve burs verilmektedir. Ayrıca eğitim ve öğretimlerine devam edebilmeleri için maddi açıdan zorluklar yaşayan ve desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize gerek Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü, gerekse Sıtkı Koçman Vakfı tarafından çeşitli burs ve yardımlar yapılmaktadır. Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşlar ile vakıf ve dernekler tarafından verilen burs ve yardımlar konusunda öğrencilerimiz bilgilendirilmekte ve söz konusu kurum ve kuruluşlar ile iletişim kurmaları sağlanmaktadır. 

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu
Üniversitemiz öğrencilerine Sıtkı Koçman Vakfı tarafından

  • Önlisans ve Lisans Bursları
  • Lisansüstü Eğitim Bursları
  • Diğer burslar
  • Özürlü Öğrenci Bursları
  • Şehit Çocuğu Bursları
  • Doğal Afet, Acı Olay ve Olağanüstü Durum Öğrenci Bursları
  • Yetiştirme ve Vakıf Yurdu Öğrenci Bursları
  • Diğer Şartlı Bağış Bursları

verilmektedir.
 

Öğle Yemeği Yardımı 

 

Maddi durumları iyi olmadığı tespit edilen öğrencilerimize her eğitim - öğretim yılında fakülte / yüksekokul / meslek yüksekokulu öğrenci sayıları ile orantılı olarak belirlenen kontenjanlar dahilinde ücretsiz öğle yemeği yardımı yapılmaktadır. Bu yardımdan yararlanmak isteyen öğrencilerimiz durumlarını belgeleyerek bölüm / program başkanlarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Yarı Zamanlı ve Saat Ücreti Karşılığı Çalışma Olanakları 
Üniversitemizin öğrenciye hizmet veren birimlerinde (spor tesisleri, sağlık merkezi, kültür merkezi, kültür ve sanat sitesi, kantin - kafeteryalar, internetcafe, kütüphane, bilgi işlem, vb.) hizmetlerin aksamadan yerine getirilebilmesi amacıyla öğrencilerimize kısmi zamanlı statüde iş imkânı sağlanmaktadır. Kısmi zamanlı statüde çalışmak isteyen öğrencilerimiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Bursları 
Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu tarafından yüksek öğrenim öğrencilerine verilmekte olan burs başarı şartına bağlı olarak verilir. 
Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonundan burs almak isteyen öğrenciler Valiliklerden başvuru formu alarak kendileri müracaat etmektedir. Müracaatları kabul edilen öğrencilerin listeleri ilgili okulların panolarında ilan edilir, öğrenciler burs ile ilgili tüm evrakları tamamlayarak ilgili kuruma gönderir. 
Öğrencilerin burslarının devam edebilmesi için başarı durumları ilgili okullar tarafından çıkartılarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından her yıl Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonuna bildirilir. Ders geçme sistemi olan okullarda 4 veya 4'ten fazla başarısız dersi olan öğrencilerin bursu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu tarafından kesilir. 

 

Akademik Takvim
Ders Programları 2018-2019
Ders Kayıtları 2018-2019
Öğrenci Formları
Sektör İş İlanları
Yönetmelikler
Mezunlarımız
Bağlantılar
İletişim

Öğrenci İşleri Telefon: 

0 252 211 18 58

0 252 211 18 65

 

Dekanlık  Özel Kalem Telefon:

0 252 211 18 46

Faks:

0 252 211 18 47

 

Adres:

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Turizm Fakültesi
48170 Kötekli / MUĞLA

E-posta:

turizm@mu.edu.tr

Yukarı Çık